دسته اصلی PS4 چگونه است؟ با افزایش فروش PS4، ورود دسته و کنترلر تقلبی به بازار نیز امری اجتناب ناپذیر است. از این رو دسته های تقلبی موجب بروز دغدغه های زیادی برای گیمر ها می شود. در این مطلب سعی کردیم با بیان برخی از تفاوت های بین دسته بازی اصلی PS4 و دسته تقلبی، شما را در خرید بهتر دسته اصلی PS4 راهنمایی کنیم.


دسته اصلی PS4 چگونه است؟
دسته اصلی PS4 چگونه است؟ با افزایش فروش PS4، ورود دسته و کنترلر تقلبی به بازار نیز امری اجتناب ناپذیر است. از این رو دسته های تقلبی موجب بروز دغدغه های زیادی برای  گیمر ها می شود. در این مطلب سعی کردیم با بیان برخی از تفاوت های بین دسته اصلی PS4 و دسته تقلبی، شما را در خرید بهتر دسته اصلی PS4 راهنمایی کنیم.

تشخیص دسته اصلی PS4 از دسته تقلبی

متن روی جعبه دسته PS4
متن و نوشته های رو جعبه این محصول باید به زبان انگلیسی (روی جعبه) و فاقد هرگونه غلط املایی باشد. در صورت مشاهده موارد نوشته شده، می توان از تقلبی بودن محصول اطمینان حاصل کرد.

روشن ماندن نور سبز دسته PS4 هنگام شارژ
با اتصال دسته اصلی PS4 به شارژر، نور سبز پشت دسته روشن می شود و تا زمانی که در حال شارژ است، روشن می ماند. اما در برخی از دسته های تقلبی این نور برای مدتی روشن می ماند سپس خاموش می شود.

البته در بعضی از دسته های اصلی PS4 رنگ نور نارنجی بوده و به صورت چشمک زن عمل می کند که مبنی بر تقلبی بودن دسته PS4 نمی باشد.

کیفیت تولید دسته PS4
هرگونه ناهمگونی در کیفیت قاب دسته PS4 را می توان نشان تقلبی بودن این محصول دانست. لبه های تیز و زبر، اثر قالب گیری مشخص، عدم کارکرد صحیح کلیدهای کنترلر از جمله موارد کیفی دسته اصلی PS4 می باشند.

علامت های روی دکمه PS4
خطوط دکمه های دسته اصلی PS4 نسبت به دسته های تقلبی دارای ضخامت کمتری بوده و دارای خطوط دقیقی است. اما در کنترلرهای فیک خطوط نظم کمتری دارد و ضخیم تر است.

عملکرد و کیفیت آنالوگ استیک ها
عملکرد بازگشتی شوکر یا استیک ها در دسته اصلی PS4 باید آزدانه، روان و کامل انجام گیرد. همچنین جنس آنالوگ استیک نیز باید از لاستیک های نرم باشد; در حالی که در دسته های تقلبی از جنس پلاستیک بوده و زمخت می باشد. دقت آنالوگ استیک یکی از مهم ترین تفاوت های دسته اصلی PS4 و دسته تقلبی آن است که در بازی های آنلاین کاملا محسوس است.

استحکام قطعات داخلی دسته PS4
در برخی از دسته های تقلبی با حرکت دادن دست، حس می کنید که قطعات آنها کاملا شل بوده و با حرکت به چپ و راست، تکان می خورند.

عملکرد و کیفیت دکمه های کنترلر
بازگشت دکمه ها به حالت اولیه، بعد از فشردن در دسته اصلی PS4 باید روان و کامل انجام گیرد و سفت نباشد. ارتفاع دکمه ها نیز باید دقیقا به اندازه حد مشخص شده باشد در غیر این صورت دسته PS4 دسته ای تقلبی است. معمولا در کنترلر های فیک دکمه ها پایین تر و یا بالاتر از سطح نرمال در دسته اصلی PS4 قرار دارد.

نکته پر اهمیت در مورد اصلی بودن دسته PS4
در نظر داشته باشید که وجود حداقل ۲ یا ۳ مورد از نکات بالا، مبنی بر احتمال فیک یا تقلبی بودن دسته PS4 می باشد. یعنی با مشاهده یکی از موارد بالا نمی توان در مورد صحت دسته اصلی PS4 اظهارنظر کرد.