آشنایی با عوارض قرص کلردیازپوکساید

این دارو با افزایش میزان گابا، اضطراب شما را کاهش داده و می‌تواند به خواب آرام‌تر شما کمک کند. دوز مصرف کلردیازپوکساید تنها توسط پزشک و با توجه به شرایط پزشکی بیمار تعیین می شود، از مصرف خودسرانه یا کاهش و افزایش مصرف این دارو اجتناب کنید و حتما قبل از مصرف با پزشک مشورت کنید. بنزودیازپین ها نباید به طور ناگهانی کنار گذاشته شوند ، زیرا این نوع دارو ، در مقایسه با سایر داروها ، دو برابر بیشتر باعث می شود ، پس از قرص للوکساید 5 برای چیست قطع مصرف ، مجدداً علائم درمان شده ایجاد شود. همچنین سندرم ترک ممکن است رخ دهد ، که با تحریک پذیری ظاهری ، خواب آلودگی و اضطراب مشخص می شود. داروی کلردیازپوکساید از راه خوراکی جذب می شود و به وسیله ادرار از بدن دفع می شود. مقدار دوز مصرف این دارو به عواملی مانند سن بیمار، شرایط درمان، شدت بیماری، شرایط پزشکی و نحوه واکنش نشان دادن بدن به نخستین دوز مصرفی بستگی دارد.

سیگار کشیدن زیاد متابولیسم کبدی کلردیازپوکساید را افزایش می‌دهد و در نتیجه، اثرات درمانی آن را کم می‌کند. مصرف همزمان کلردیازپوکساید با سایمتیدین و احتمالاً دی‌سولفیرام ، متابولیسم کبدی کلردیازپوکساید را کم کرده و غلظت پلاسمایی آن را افزایش می‌دهد. هیچ اطلاعاتی درمورد تداخلات دارویی قرص کلردیازپوکساید ارائه نشده است. استفاده از مقالات مجله اینترنتی ماهتوتا در سایت های خبر خوان و دارای آی فریم نیز اکیدا ممنوع است. مشکلات خونی، بثورات جلدی، بی اشتهاء شدن و یرقان از عوارض مصرفی داروی کلردیازپوکساید هستند. اگر قصد انجام کارهایی را دارید که نیاز به هوشیاری بالایی دارند باید به شدت احتیاط کنید.

موارد ذکر شده لیست کامل عوارض جانبی کلردیازپوکساید نمی باشد، توصیه می شود در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک با پزشک مشورت کنید. در صورت استفاده از داروهای شل کننده عضلات(سیکلوبنزاپرین، کاریسوپرودول)، آنتی هیستامین ها(دیفن هیدرامین، ستیریزین) و داروهای ضد اضطراب و خواب(زولپیدم، لورازپام و آلپرازولام)