slevyAt už jste vášnivým online marketérem nebo jen chcete propagovat svou firmu, zjistíte, že pochopení výhod a nevýhod slevových kódu je zásadním faktorem. S tolika možnostmi, vedet, co mužete a co nemužete použít, muže být ohromující. Zde je nekolik tipu, které vám pomohou zacít.

Stohování

Skládání slevových kódu je technika, která umožnuje použít více kuponu na jeden produkt. Tato metoda vám muže pomoci ušetrit více penez a zároven povzbudit zákazníky, aby si koupili více vašich produktu. Použití techto kuponu má však urcitá omezení.

Abyste mohli plně využít slevové kupony, musíte dobře rozumět procesu. To zahrnuje pochopení různých typů kupónů, jak ušetřit více peníze a vědět, kde je můžete najít.

Skládání kuponu v obchodech se již léta používá v drogeriích a obchodech s potravinami. Vetšina obchodu omezuje pocet kuponu, které mužete použít v jedné transakci. Existují také obchody, které nebudou prijímat duplicitní kupóny. Mužete však kupony kombinovat, pokud jsou pro každý kupon zakoupeny položky.

Na rozdíl od skládání kuponu v obchode nejsou online kupony stohovatelné. Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je Amazon.

Amazon vám umožnuje skládat kupony na Amazon Fresh, Amazon Music, Amazon Music a Amazon Video. Amazon však kódy kupónu pro celý web nepovoluje. To znamená, že kupony mužete skládat v jiných obchodech Amazon, ale nemužete použít stejné kupony na více položek.

Propagace prostrednictvím platforem sociálních médií

Používání platforem sociálních médií k propagaci vašeho podnikání je skvelý zpusob, jak dostat slovo o vaší spolecnosti a produktech. Používání techto platforem sociálních médií vám také muže pomoci vytvorit silnejší vztah s vaším cílovým trhem. Prítomnost na sociálních sítích vám umožní spojit se s publikem a povzbudit je ke sdílení nápadu. To povede k vyššímu zapojení, vetší návštevnosti vašeho webu a více obchodních príležitostí.

Používání sociálních médií k propagaci vaší spolecnosti také zvýší vaše šance na konverze. Meli byste si také najít cas na to, abyste se naucili, jak tyto platformy nejlépe využívat k dosažení svých cílu. Existuje mnoho typu sociálních sítí, z nichž každá má jedinecný zpusob interakce s komunitou.

Nekolik príkladu platforem sociálních médií je Facebook, Twitter a Instagram. Tyto stránky nabízejí radu diskusních fór a také príležitosti ke sledování konverzací o znacce. Je také možné vytváret kreativní videa, která propagují vaše produkty.

Ovlivnování získávání zákazníku a loajality

Použití slevových kódu pro získání a vernost zákazníku je skvelý zpusob, jak zvýšit príjmy a afinitu ke znacce. Je však duležité vedet, na které zákazníky cílit. To vám muže pomoci rozhodnout, zda je nabídka vhodná pro vaši firmu.

slevové kuponyPruzkum RetailMeNot ukazuje, že nabídky ovlivnují loajalitu ke znacce. Ve skutecnosti se více než 80 % spotrebitelu cítí povzbuzeno k prvnímu nákupu s novou znackou.

V digitální ére mají spotrebitelé prístup k široké škále nabídek. Je však duležité vybrat nabídku, která je pro vaši znacku jedinecná a která se bude odlišovat od vaší konkurence. Nejlepší nabídky jsou ty, které pomohou zvýšit príjmy a vytvorit lepší zákaznickou zkušenost.

I když existuje cas a místo pro nabízení vysokých slev, podniky by mely zvážit nabízení nižších slev, aby získaly nové zákazníky. Krome toho musí podniky rozumet výdajovým limitum svých zákazníku. Pokud mají zákazníci pocit, že jinde mohou získat lepší nabídku, bude méne pravdepodobné, že se zavážou ke koupi.