Her birimiz istemeden de olsa avukat ihtiyacı duyabiliriz. Burada avukat seçerken dikkat edilmesi gereken bir takım konular olduğu, ücretler ve bir avukatta dikkat edilmesi gereken konuların neler olduğu konusunda kısa bir özet sunacağız.

Avukat Seçiminde Nelere Dikkat Etmeli

Avukat seçerken ilk olarak dikkat edilmesi gereken konuları şu başlıklar altında özetleyebiliriz.

  • Deneyim ve uzmanlık,
  • İletişim becerileri,
  • referansları,
  • süreci ne şekilde takip edeceği konusunda sizi bilgilendirmesi,
  • ücretler

gibi konulara dikkat etmek oldukça önemlidir.

Ücretsiz Olarak Avukata Danışmabilir miyim?

Avukatlar ücretsiz danışmanlık hizmeti veremezler. Bu kanun ile yasaklanmıştır. Sadece avukata danışmak belli bir ücret tabidir. Ancak bazı sivil toplum kuruluşları veya bağlı bulunduğunuz belediye bu tür hizmetleri verebilmektedir. Bunun için arama motorlarında konu araştırılabilir. Ankara avukat olarak faaliyet gösteren Bek Partners Hukuk Bürosu avukatlarına iletişim bilgileri üzerinden danışabilirsiniz.

CMK Avukat Talebi

Alt sınırı 5 yıldan fazla olan hapis cezasını gerektiren bir suçtan dolayı, soruşturma ve kovuşturma aşamasında 5271 sayıl CMK’nun 150/3. maddesine göre bir avukat görevlendirilir.

Özetle

Avukatlık çok özel ve kutsal bir meslektir. Çünkü, avukatlar; hukukun temsilcileridir, hukuki danışmanlık hizmeti verirler. Bunlarla beraber haklarınızı ve çıkarlarınızı koruma, adaletin sağlanması, yasaların uygulanması, insan haklarının savunulması, toplumun bilinçlenmesi, hukukun gelişmesine katkı sağlanması ve çatışmaların çözülmesi adına son derece riskli bir görev üstlenirler.

Bu yazının daha geniş detayını ve diğer bilgileri https://www.bekpartners.com/ankara-avukat/ adresinden temin edebilirsiniz.