گروه بی تی اس (BTS) یک گروه پسرانه هفت نفره کره ای و بسیار محبوب در سراسر جهان است که به تازگی موزیک ویدئو Dynamite آن رکورد بیشترین بازدید یوتیوب در 24 ساعت را شکست!
bts group
آهنگ “دینامیت” این گروه موسیقی پاپ کره ای پس از عبور از مرز 100 میلیون بازدید در 24 ساعت رکورد بیشترین بازدید در یک موزیک ویدئو را در 24 از آن خود کرد.
بزرگترین گروه K-pop در جهان پس از انتشار موزیک ویدیوی جدید خود به نام «Dynamite» در یوتیوب در روز اول شاهد بیش از 101.1 میلیون بازدید بود. این واقعیت باورنکردنی بدین معناست که موزیک ویدیو جدید BTS اکنون رکورد بالاترین بازدید که مربوط به گروه «Blackpink» برای آهنگ «How You Like That» بود را از میان برداشته است.
گروه BTS (به کره ای 방탄소년단 و مخفف Bangtan Sonyeondan به معنای پسران ضد گلوله) در سال 2010 کار آموزی خود را در کمپانی بیگ هیت (BigHit) شروع کرده و در سال 2013 با انتشار آلبوم 2 Cool 4 Skool فعالیت خود را آغاز کردند. متن آهنگ های BTS غالبا در رابطه با سلامت روح، اعتماد به نفس و علاقه و توجه به خود است.
در ادامه با بیوگرافی اعضا، آلبوم ها و آهنگ ها، رکوردها و جوایز و نکات جالب در مورد گروه BTS همراه من باشید.

بیوگرافی اعضای گروه BTS

گروه BTS شامل هفت عضو با نام‌های کیم نام-جون (RM)، کیم‌ سوک-جین (Jin)، مین یون-گی (Suga)، جانگ هو-سوک (J-hope)، پارک جی-مین (Jimin)، کیم ته-هیونگ (V) و جئون جونگ-کوک (Jungkook) می‌شود. در ادامه این بخش از مقاله به زندگینامه اعضای گروه BTS می‌پردازم.
 

کیم نام-جون (Kim Nam-joon)

Kim Nam-joon
کیم نام-جون که با نام هنری RM هم شناخته می‌شود متولد 12 سپتامبر 1994 (21 شهریور 73) است. او لیدر BTS و اولین عضوی است که به این گروه پیوست. RM رپر، ترانه‌سرا و آهنگساز است و علاوه بر فعالیت‌هایش در گروه BTS به صورت انفرادی هم فعالیت‌هایی دارد و تاکنون برای 162 آهنگ ترانه‌سرایی و آهنگسازی کرده است. او همچنین دو میکس‌تیپ با نام‌های RM (در سال 2015) و Mono (در سال 2018) منتشر کرده است. میکس‌تیپ Mono تاکنون با صدر نشینی در آیتونز 118 کشور توانسته است رکورد بیشترین نامبروان آیتونز برای یک آلبوم را در آسیا و چهارمین آلبوم در جهان را در دست بگیرد.
کیم سوک-جین (Kim Seok-jin)
Kim Seok-jin
کیم سوک-جین که با نام هنری جین (Jin) هم شناخته می‌شود متولد 4 دسامبر 1992 (13 آذر 71) است. او بزرگترین عضو BTS است و پیش از پیوستن به این گروه در رشته بازیگری تحصیل می‌کرده است و تصمیم به پیوستن در کمپانی دیگری برای بازیگر شدن داشت، تا اینکه کمپانی بیگ‌هیت پیشنهاد متفاوتی به او می‌دهد. جین اکنون ترانه‌سرا و کالیست است. ترک Moon از کیم سوک-جین در آلبوم نقشه روح BTS موفق شده است به رتبه اول آیتونز 109 کشور برسد و تاکنون بیشترین جایگاه اول آیتونز در این آلبوم را به خود اختصاص داده است. همچنین ترک Moon سومین آهنگ در جهان است که به بیشترین رتبه یک دست پیدا کرده است.

مین یون-گی (Min Yoon-gi)

Min Yoon-gi
مین یون-گی که با نام هنری شوگا (Suga) هم شناخته می‌شود متولد 9 مارس 1993 (18 اسفند 71) است. شوگا رپر، ترانه‌سرا و آهنگساز است و علاوه بر فعالیت‌هایش در گروه BTS به عنوان آهنگساز و ترانه‌سرا برای دیگر خوانندگان هم فعالیت‌هایی دارد. او تاکنون آهنگساز و ترانه‌سرای بیش از صد اثر بوده است؛ از جمله آهنگ Wine از خواننده Suran که توانست جایزه بهترین ترک R&B را در سال 2017 در جشنواره ملون به خود اختصاص دهد. مین یون-گی نام هنری دیگری هم با عنوان Agust D دارد که برای مواقعی‌ست که به تنهایی و جدا از گروه BTS اثری منتشر می‌کند. او در سال 2016 میکس‌تیپی با نام Agust D و در سال 2020 دومین میکس‌تیپش را به نام D-2 منتشر کرد که توانست رتبه 11 بیلبورد 200 را به خود اختصاص دهد.

جانگ هو-سوک (Jung Ho-seok)

Jung Ho-seok
جانگ هو-سوک که با نام هنری J-Hope هم شناخته می‌شود متولد 18 فوریه 1994 (29 بهمن 72) است. جی-هوپ رپر، وکالیست، ترانه‌سرا و آهنگساز است. او همچنین رقصنده اصلی گروه BTS است. او پیش از پیوستن به BTS، عضو گروهی زیرزمینی برای رقص بود. علاقه شدید جی-هوپ به رقص او را به تلاش برای خوانندگی و تست دادن برای کمپانی بیگ‌هیت مشتاق کرد. جانگ هو-سوک پس از RM و شوگا سومین عضوی است که به گروه BTS پیوست. جی-هوپ در سال 2018 اولین میکس‌تیپ خودش را با عنوان Hope World منتشر کرد که توانست به رتبه 38 بیلبورد 200 دست پیدا کند. او همچنین در سال 2019 با همکاری خواننده آمریکایی-اسپانیایی Becky G تک آهنگی به نام Chicken Noodle Soup منتشر کرد.

پارک جی-مین (Park Ji-min)

Park Ji-min
پارک جی-مین که با نام کوچکش جیمین (Jimin) هم شناخته می‌شود متولد 13 اکتبر 1995 (21 مهر 74) است. جیمین وکالیست، ترانه‌سرا و رقصنده است. او در دبیرستان هنر تحصیل کرده و به آموزش رقص‌های پاپینگ و لاکینک پرداخته است و همچنین بهترین رقصنده مدرن مدرسه خود بوده است. تا اینکه یک روز یکی از معلمان او، جیمین را به تست دادن برای کمپانی بیگ‎‌‌هیت تشویق می‌کند و او در سال 2012 به عنوان کارآموز پذیرفته می‌شود و در سال 2013 به عنوان یکی از اعضای BTS آغاز به کار می‌کند. پارک جی-مین در سال 2018 تک آهنگی با نام Promise منتشر کرد که توانست رکورد بیشترین استریم در 24 ساعت را با 8.5 میلیون استریم از دریک (Drake)، رپر آمریکایی، در پلتفرم SoundCloud بگیرد.

کیم ته-هیونگ (Kim Tae-hyung)

Kim Tae-hyung
کیم ته-هیونگ که با نام هنری V هم شناخته می‌شود متولد 30 دسامبر 1995 (9 دی 74) است. V وکالیست‌، ترانه‌سرا و بازیگر است. او در کودکی علاقه زیادی به خوانندگی و نواختن ساکسیفون داشت. روزی ته-هیونگ برای حمایت یکی از دوستانش به همراه او به کمپانی بیگ‌هیت می‌رود تا دوستش تست بدهد، اما یکی از کارکنان بیگ‌هیت با دیدن ته-هیونگ او را تشویق می‌کند که او هم تست بدهد و همین مسئله او را به عضوی از گروه BTS بدل کرد. کیم ته-هیونگ در سال 2017 در سریالی به نام Hwarang بازی کرد. V تاکنون تک آهنگ‌های زیادی به صورت انفرادی منتشر کرده است. او در سال 2020 یکی از ترک‌های سریال Itaewon Class را با نام Sweet Night خواند که موفق شد با صدر نشینی در 117 کشور رکورد ادل (Adele) را  برای بیشترین رتبه 1 آیتونز جهان بشکند.

جئون جونگ-کوک (Jeon Jung-kook)

Jeon Jung-kook
جئون جونگ-کوک که با نام کوچکش جونگ‌کوک هم شناخته می‌شود کوچک‌ترین عضو BTS و متولد 1 سپتامبر 1997 (10 شهریور 76) است. جونگ‌کوک وکالیست اصلی گروه و ترانه‌سرا است. او در کودکی آرزو داشت که بازیکن بدمینتون باشد، اما بعدا با دیدن خواننده G-Dragon در تلویزیون تصمیم گرفت که به این حرفه بپردازد. او در سال 2011 در یک برنامه استعدادیابی در شهر دگو شرکت کرد و در حالی که تصور می‌کرد انتخاب نخواهد شد از 7 کمپانی موسیقی دعوتنامه دریافت کرد. جونگ‌کوک در نهایت با دیدن RM کمپانی بیگ هیت را انتخاب کرد.