ظهور کپی تریدینگ فارکس که به عنوان تجارت اجتماعی، تجارت آینه ای یا تجارت خودکار نیز شناخته می شود، بیش از یک دهه است که ادامه دارد. به لطف رسانه‌های اجتماعی و اینترنت همیشه سریع‌تر، اخبار مالی و تحلیل بازار با سرعت رعد و برق حرکت می‌کنند.

این عوامل، همراه با قدرت جمعیت و داده‌های احساسات افزایش‌یافته، به استفاده از پلتفرم‌های اجتماعی برای کپی کردن داده‌های تجاری کمک می‌کنند، زیرا سرمایه‌گذاران سیگنال‌های معاملاتی تولید می‌کنند و با موقعیت‌های جدیدی وارد بازار می‌شوند که مردم می‌خواهند کپی کنند.

 

کپی تریدینگ بخشی از دوره آموزش فارکس در مشهد پارسیان بورس است که در ادامه به شما یاد خواهیم داد، پس تا انتها با ما همراه شوید.

کپی تریدینگ چیست؟

ایده تجارت کپی ساده است: از فناوری برای کپی کردن معاملات فوری فارکس (سیگنال های فارکس) سایر سرمایه گذاران زندگی (ارائه دهندگان سیستم معاملات فارکس) استفاده کنید که می خواهید دنبال کنید. به این ترتیب، هر بار که آنها معامله می کنند، می توانید به طور خودکار معاملات آنها را در حساب کارگزاری خود کپی (کپی) کنید.

بهترین کارگزاران فارکس برای کپی تریدینگ

در اینجا بهترین کارگزاران فارکس برای کپی تریدینگ بر اساس آزمایش ما از 39 کارگزار در 113 متغیر است.

  • eToro – بهترین پلتفرم کپی تریدینگ
  • AvaTrade – مجموعه MetaTrader، ZuluTrade و DupliTrade
  • Pepperstone – MetaTrader، DupliTrade و Myfxbook
  • Vantage – MetaTrader، ZuluTrade، DupliTrade و Myfxbook
  • FXCM – MetaTrader، ZuluTrade و از معاملات الگوریتمی پشتیبانی می کند
  • Tickmill – MetaTrader، Pelican Trading، Myfxbook و ZuluTrade
  • OctaFX – پلتفرم شخصی، مجموعه پلتفرم متاتریدر و cTrader

کپی کردن تاریخچه معاملات

به لطف شرایط قانونی دقیق و فناوری معاملاتی همیشه در حال تحول، تنظیم‌کننده‌ها تقریباً در هر حوزه قضایی تجارت کپی را خودگردان می‌دانند – زیرا مشتری باید تصمیم بگیرد که چه کسی را کپی کند، حتی اگر کپی خودکار (به ازای هر سیگنال) باشد.

توجه به این نکته ضروری است که همه پلتفرم‌های معاملاتی با ویژگی‌های اجتماعی از تجارت کپی پشتیبانی نمی‌کنند.

واقعیت جالب: بسیاری از پیشگامان اولیه فناوری تجارت اجتماعی به عنوان توسعه دهندگان پلتفرم شخص ثالث مانند Tradency، ZuluTrade و eToro شروع به کار کردند. در حالی که برخی از این شرکت ها هنوز ارائه دهندگان خدمات مستقل یا ISP هستند، برای مثال eToro به یک کارگزار تبدیل شده است.

مقایسه پلتفرم های معاملاتی کپی فارکس

با استفاده از ابزار مقایسه کارگزار فارکس ما، در اینجا خلاصه ای از پلتفرم های معاملاتی ارائه شده توسط بهترین کارگزاران کپی تریدینگ ارائه شده است.

بهترین پلتفرم کپی تریدینگ کجاست؟

آزمایشات ما نشان داده است که eToro بهترین پلتفرم تجارت کپی موجود در سال 2022 در مقایسه با طیف وسیعی از پلتفرم های موجود از کارگزاران و ارائه دهندگان شخص ثالث مانند ZuluTrade، cTrader، MetaTrader Signals market، DupliTrade و Myfxbook است.

به طور کلی، eToro برای تجارت کپی اجتماعی و تجارت کریپتو بهترین است و بهترین انتخاب ما در هر دو دسته در سال 2022 است. علاوه بر این، eToro یک پلت فرم وب کاربر پسند و برنامه تلفن همراه ارائه می دهد که برای سرمایه گذاران معمولی، از جمله مبتدیان، عالی است.

آیا تجارت کپی تریدینگ قانونی است؟

تجارت کپی در اکثر کشورها قانونی است، تا زمانی که خود کارگزار به درستی تنظیم شود. هنگام سرمایه گذاری در بازارهای مالی از طریق یک کارگزار تنظیم شده، رویه هایی در طول فرآیند افتتاح حساب وجود دارد تا اطمینان حاصل شود که تجارت برای شما قانونی است (بسته به کشور محل اقامت شما).

آیا تجارت کپی تریدینگ در ایالات متحده قانونی است؟

بله، تجارت حق چاپ در ایالات متحده قانونی است، مشروط بر اینکه کارگزار شما به درستی توسط کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) در مورد فارکس یا کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد سهام تنظیم شود. برای تجارت کپی از ارزهای رمزنگاری شده، کارگزار شما باید یک تجارت خدمات پولی ثبت شده یا MSB باشد و دارای مجوز FinCEN باشد. تجارت کپی معمولاً به تنهایی به عنوان یک حساب در نظر گرفته می شود.

قبل از اینکه معاملات کپی وجود داشته باشد، وکالتنامه لازم بود تا به مدیر صندوق اجازه دهد تا از طرف شما معامله کند. اما امروزه سرمایه گذاران فردی با یک دستورالعمل یا LoD موافقت می کنند که به کارگزار اجازه می دهد تا به طور خودکار سایر معاملات را بر اساس دستورالعمل های واضح شما کپی کند.

واقعیت جالب: LoD (که اکنون در شرایط و ضوابط پلتفرم گنجانده شده است) بخش مهمی از نوآوری بود که به قانونی شدن تجارت حق چاپ در ایالات متحده کمک کرد و عملاً آن را از یک حساب کارگزاری مستقل معمولی متمایز کرد. با این حال، هنوز در برخی کشورها محدودیت وجود دارد. به عنوان مثال، در بریتانیا، کپی تریدینگ به مجوزهای مدیریت ثروت اضافی نیاز دارد.

چگونه معاملات را کپی می کنید؟

در معاملات کپی، یک معامله گر (ارائه دهنده سیگنال) معاملات بلادرنگ را با سایر معامله گران (کاربران) به اشتراک می گذارد. با استفاده از پلتفرم تجارت کپی، کاربران می توانند به طور خودکار معاملات یک ارائه دهنده سیگنال را در زمان واقعی کپی کنند. هر پلتفرم معاملاتی کپی کنترل های بیشتری را برای محافظت از سرمایه گذاران فراهم می کند.

برای مثال، معامله‌گران می‌توانند میزان سرمایه‌ای را که در معرض خطر قرار می‌دهند و سیگنال‌هایی را که باید کپی کنند، سفارشی کنند.

چگونه از بهترین معامله گران کپی می کنید؟

معامله‌گرانی را که می‌خواهید از معاملات آنها کپی کنید، انتخاب کنید، محدودیت‌ها و آستانه‌هایی را برای اهداف مدیریت ریسک تعیین کنید و سپس تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید معاملات موجود آنها را کپی کنید یا فقط معاملات جدید را در آینده انجام دهید.

بهترین معامله گران تمایل دارند بیشترین فالوور و همچنین سابقه عملکرد ثابت (یعنی سابقه نتایج معاملات ماهانه) را همراه با بازدهی ثابت با ریسک و نتایج کلی بالاتر از میانگین داشته باشند. همچنین، بسته به اهداف خود، مهم است که تعادل مناسبی را برای تنوع پیدا کنید.

نکته حرفه ای: هنگام مقایسه بهترین معامله گران برای کپی کردن، بیشتر از بازده مطلق را در نظر بگیرید، برای مثال با بررسی معیارهای عملکرد اضافی – میانگین P&L، تعداد معاملات انجام شده و میانگین مدت معامله – هنگام تصمیم گیری.

آیا می توانید از کپی تریدینگ درآمد کسب کنید؟

کپی تریدینگ مانند هر سرمایه گذاری است به این معنا که می توانید پول در بیاورید یا آن را از دست بدهید. سودآوری شما با توجه به معامله‌گرانی که دنبال می‌کنید و همچنین زمانی که از معاملات آنها کپی می‌کنید تعیین می‌شود – هر دو عامل بر سود یا زیان شما تأثیر می‌گذارند.

شما باید سودآوری هر معامله گر را قبل از انتخاب اینکه کدام یک را دنبال کنید ارزیابی کنید و به خاطر بسپارید: فقط به این دلیل که یک معامله گر در زمان خاصی پول در می آورد، به این معنی نیست که اکنون بهترین زمان برای کپی کردن از او است.

همانطور که بازار می گوید، “عملکرد گذشته شاخص عملکرد آینده نیست.” از آنجا که تجارت کپی رایت مخاطره آمیز است (و بسیاری از معامله گران پول خود را از دست می دهند)، شما فقط باید چیزی را سرمایه گذاری کنید که مایل به از دست دادن آن هستید. با سرمایه کمی شروع کنید و قبل از شروع توسعه یک استراتژی، تحقیقات کاملی انجام دهید.

چگونه بهترین سیستم کپی تریدینگ فارکس را انتخاب کنم؟

بهترین سیستم معاملاتی برای کپی کردن لزوماً سودآورترین سیستم نیست. ضروری است که پارامترهای ریسک خود را با استراتژی که به بهترین وجه با اهداف سرمایه گذاری شما مطابقت دارد، هماهنگ کنید. به عنوان مثال، یک سرمایه گذار محافظه کارتر ممکن است سیستمی را انتخاب کند که میانگین زیان در هر معامله کمتر از سود متوسط ​​باشد. از سوی دیگر، سرمایه‌گذار تهاجمی‌تر ممکن است استراتژی با نوسان بالاتر را انتخاب کند، که به معنای ریسک بیشتر ضرر و همچنین سود بالقوه نسبی بالاتر است.

بسیاری از پلتفرم های مدرن کپی تریدینگ فارکس شامل صدها یا حتی هزاران ارائه دهنده سیگنال هستند. در نتیجه، تصمیم گیری برای معامله گران دشوار است که چه کسی را دنبال کنند. بنابراین، همیشه مهم است که تحقیق کنید، کم شروع کنید و هرگز بیش از آنچه که می خواهید از دست بدهید، ریسک نکنید.

آیا کپی تریدینگ ایده خوبی است؟

در حالی که ممکن است خودکار کردن استراتژی معاملاتی شما ایده خوبی به نظر برسد، تجارت کپی همچنان نیاز به مدیریت فعال حساب دارد و راه حل سریع یا راه آسانی برای کسب درآمد نیست. در حالی که برای همه مناسب نیست، کپی‌رایتینگ می‌تواند به شما در تنوع بخشیدن به سبد موجود خود در صورت استفاده صحیح کمک کند، و بهترین کارگزاران کپی‌رایتینگ ابزارهایی را برای مدیریت حسابتان به شما ارائه می‌دهند.

اینکه آیا تجارت کپی برای شما ایده خوبی است یا خیر، به ترجیحات، اهداف کلی، تحمل ریسک و اینکه چند درصد از سبد خود را قصد دارید به تجارت کپی اختصاص دهید بستگی دارد. شما همچنان باید پارامترهای ریسک/پاداش مختلف و حداکثر آستانه برداشت را مشخص کنید و همچنین تصمیم بگیرید که در صورت وجود کدام ارائه دهنده را کپی کنید.

کپی‌رایتینگ همچنان به شما نیاز دارد که روی راه‌اندازی آن کار کنید، زیرا در اکثر کشورها در مقایسه با یک صندوق سرمایه‌گذاری انجام دهید و فراموش کنید یا سایر سرمایه‌گذاری‌های غیرفعال که در آن افراد دیگر برای شما تصمیم‌های سرمایه‌گذاری می‌گیرند، حسابی مستقل در نظر گرفته می‌شود.

چگونه یک معامله را کپی می کنید؟

ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام سرمایه گذاران را می خواهید از پلت فرم معاملات کپی کپی کنید و سپس بخشی از موجودی حساب خود را به هر یک از آنها اختصاص دهید تا معاملات کپی فعال شود.

به عنوان مثال، اگر سرمایه‌گذاری که از آن کپی می‌کنید 100000 واحد ارز یورو/دلار آمریکا بخرد، بسته به مقداری که تخصیص داده‌اید، همان اندازه معامله متناسب را در حساب خود مشاهده خواهید کرد (بسته به اینکه اندازه معامله در حساب شما ممکن است کوچکتر یا بزرگتر باشد. بسته به نحوه تنظیم حساب خود هنگام ثبت نام اولیه برای کپی کردن هر سرمایه گذار).

نکته حرفه ای: هنگامی که یک یا چند معامله گر را پیدا کردید که می خواهید با استفاده از پلت فرم معاملاتی کپی کپی کنید، باید تصمیم بگیرید که آیا فقط می خواهید در معاملات جدیدی که باز می کنند شرکت کنید یا فوراً هر یک از موقعیت های قبلی خود را کپی کنید. ممکن است از قبل باز باشد ممکن است اضافی وجود داشته باشد

گزینه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید تعیین کنید، مانند حداکثر میزان ریسکی که مایلید برای هر معامله‌گری که کپی می‌کنید، بپذیرید، و سایر کنترل‌هایی که ممکن است بر نحوه مدیریت حساب کپی‌تان تأثیر بگذارد (اینها ممکن است بسته به پلت فرم معاملاتی کپی شما متفاوت باشد. استفاده می کنند).

علاوه بر انتخاب یک معامله گر با عملکرد تاریخی خوب، مهم است که به آمار عملکرد هر سیستم مانند میزان ریسک پذیرفته شده (حداکثر کاهش) و میانگین اندازه معامله، مدت زمان و فراوانی معامله توجه کنید. برخی از سرمایه گذاران بیش از یک استراتژی را انتخاب می کنند، اما داشتن سرمایه کافی و انتخاب پارامترهای ریسک مناسب (در صورت وجود) هنگام کپی کردن استراتژی های معاملات فارکس بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که تجارت در کپی رایت خطرناک است. هرگز بیش از آنچه می خواهید از دست بدهید، سرمایه گذاری نکنید.

منبع