سئو خارجی تاثیری غیرقابل انکار بر ارتقا رتبه سایت‌ها دارد، واقعیت این است که هرچقدر هم روی سئو داخلی و بالا بردن کیفیت محتوای سایت خود تمرکز کنید، بدون سئو آف پیج نتیجه چندانی نمی‌گیرید. چراکه اساسا برای رتبه ‌گرفتن سایت باید اعتبار آن به موتورهای جستجو ثابت شود و این اتفاق نمی‌افتد مگر با اقداماتی مثل لینک‌سازی و افزایش آگاهی از برند.

تکنیک‌های سئو خارجی

سئو خارجی حوزه فعالیت‌های زیاد و وسیعی را شامل می‌شود. از لینک‌سازی گرفته تا گسترش آگاهی از برند و حتی بخشی از کار تولید محتوا به سئو آف پیج سایت مربوط می‌شود. در این قسمت می‌خواهیم مهم‌ترین تکنیک‌هایی را که می‌توانید برای سئو خارجی سایت به کار ببرید، معرفی کنیم:

انتشار ویدئوهای جذاب: ویدئو مارکتینگ در رده مهم‌ترین ترندهای حوزه سئو در سال 2022 به‌شمار می‌رود. هر روز اهمیت ویدئو در فضای اینترنت بیشتر و بیشتر می‌شود. در واقع با انتشار ویدئوهای جذاب و کاربردی شانس شما برای گرفتن لینک از دیگر سایت‌ها هم بیشتر می‌شود. علاوه بر این ویدئو باعث تعامل بیشتر کاربران با سایت شما می‌شود. این همان چیزی است که می‌تواند رتبه شما را موتورهای جستجو ارتقا دهد. وقتی گوگل ببیند کاربر واردشده به سایت شما مدت زیادی در آن حضور دارد، محتوای آن را کاربردی، مفید و مرتبط تشخیص داده و رتبه آن را ارتقا می‌دهد.

حضور در شبکه‌های اجتماعی: امروزه شبکه‌های اجتماعی وقت زیادی از کاربران اینترنت را به خود اختصاص داده و اهمیت زیادی در زندگی‌های امروزی پیدا کرده‌اند. حضور در این شبکه‌ها به عنوان یک کسب‌وکار به شما کمک می‌کند آگاهی از برند خود را افزایش داده و بتوانید مشتریان احتمالی زیادی کسب کنید. افزایش آگاهی از برند چیزی است که در حوزه سئو هم به شما کمک زیادی می‌کند. وقتی گوگل ببیند برند شما در فضای وب حضور گسترده‌ای دارد، اعتبار بیشتری برای آن درنظر می‌گیرد.

حضور در لیست‌های دسته‌بندی: حتما شما هم با سایت‌هایی در اینترنت مواجه شده‌اید که لیستی از سایت‌ها و کسب‌وکارها را در حوزه‌های مختلف ارائه می‌کنند. هرچند خیلی‌ها در مورد تاثیر حضور در این لیست‌ها بر سئوی سایت تردید دارند اما اگر سایت خود را در لیست‌های مشهور و مرتبط با کسب‌وکار خود وارد کنید، نتیجه آن را خواهید دید.

حضور در سایت‌های social bookmarking: حضور این سایت‌ها هم یکی از بهترین راه‌ها برای شناساندن سایت و برند شما است. سعی کنید مطالب جدید سایت خود را در صفحات سایت‌هایی مثل StumbleUpon و Digg و Delicious و Reddit به اشتراک بگذارید. از آنجا که محتوای این صفحات زودبه‌زود بروزرسانی می‌شود، بیشتر مورد توجه موتورهای جستجو قرار دارند.

طعمه لینک: طعمه لینک به زبان ساده یعنی محتوایی برای سایت خود تولید کنید که دیگران را ترغیب به اشتراگ‌گذاری آن کند. انتشار اینفوگرافیک های جذاب یا تصاویر زیبا که از آنها به صفحات سایت خود لینک داده‌اید، باعث می‌شود افرادی که آن را می‌بینند برای اشتراک‌گذاری یا معرفی آن در سایت‌شان ترغیب شوند. بدین ترتیب به راحتی می‌توانید برای سایت خود لینک بسازید.

انتشار و اشتراک تصاویر و ویدئوها: همه متخصصین سئو بر این موضوع تاکید دارند که انتشار تصاویر و ویدئوهای جذاب در سایت و اشتراک‌گذری آنها در سایت‌های اشتراک‌گذاری عکس مثل فلیکر، پیکاسا، آپارات و یوتیوب تاثیر زیادی بر سئو سایت شما خواهد داشت. این کار علاوه بر جذب ترافیک برای سایت شما، رتبه آن را هم در نتایج جستجو ارتقا می‌دهد.

حضور در فروم‌ها و سایت‌های نقد و بررسی: یکی از کارهایی که به ارتقا برند شما کمک زیادی می‌کند، افزایش نقد و نظرات کاربران در مورد کسب‌وکار شما است. بهتر است از مشتریان خود بخواهید نظرشان را درمورد خدمات شما در فضاهای نظردهی مثل گوگل مپ بنویسند. علاوه بر این خودتان هم می‌توانید با فعالیت در فروم‌های مرتبط با حوزه کاری‌تان به سؤالات کاربران پاسخ دهید و علاوه بر برندسازی، برای سایت‌تان هم لینک بسازید.

سئو خارجی تاثیر قابل توجهی بر رتبه سایت در نتایج جستجو دارد، هر چند لینک‌سازی به عنوان قلب سئو آف پیج به شمار می‌آید، اما همه سئو خارجی در لینک‌سازی خلاصه نمی‌شود، بلکه گسترش آگاهی از برند و حضور در فضای اینترنت هم در این حوزه قرار می‌گیرد.

منبع: https://mize-seo.ir/